Vesti

2. kolo (Ž): Železničar bolji od Beograda

Rukometašice Železničara savladale su večeras u Inđiji ekipu Beograda rezultatom 28:26 (12:11). Gostujući tim držao je rezultatski priključak tokom prvog poluvremena, a u jednom momentu Beograđanke su imale i dva pogotka prednosti (4:6). Domaćin je, ipak, režirao preokret i na pauzu otišao uz minimalnu prednost – 12:11.

Na krilima levog beka Dunje Tabak, Železničar je potpuno preuzeo kontrolu nad igrom u drugom poluvremenu (23:17 u 48. minutu), sve do samog finiša kada se Beograd, 30 sekundi pre kraja, približio na 27:26. Tačku na prvi duel drugog kola ARKUS lige stavila je upravo Tabak, koja je zatresla mrežu protivnica za konačnih 28:26. Ona je ujedno, kao najefikasnija u pobedničkom sastavu (12 golova), proglašena za igračicu utakmice. U ekipi Beograda izdvojile su se Andrea Savić, Milica Pap i Valentina Božinović sa po šest pogodaka.

Preostalih pet utakmica drugog kola ARKUS lige u ženskoj konkurenciji na programu je za vikend.