Vesti

Bekament se plasirao u treću rundu Evrokupa, Jagodina poražena u Bergenu

Pravi rukometni vikend u Aranđelovcu za ljubitelje ovog sporta. Rukometašice Bekamenta BB plasirale su se u treću rundu Evrokupa, pošto su posle odigranog dvomeča bile bolje od Valura sa Islanda. U prvom meču, odigranom u subotu, izabranice Saše Boškovića slavile su rezultatom 29:28, a večeras su samo potvrdile da su kvalitetnije od predstavnika Islanda - 30:24.

Uprkos odličnom prvom poluvremenu, Jagodina je pretrpela poraz u prvom meču druge runde kvalifikacija za Ligu Evrope od Tertnesa u Bergenu - 29:26 (16:19). Sa samo sedam postignutih golova u drugom poluvremenu, tim Dragana Markova nije imao šanse za trijumf protiv favorita iz Norveške. Novu šansu da napravi iznenađenje aktuelni šampion Srbije imaće u revanšu koji se igra u Jagodini 23. oktobra (19 časova).