11. kolo (Ž): Vojvodina bolja od Zvezde, Jagodina nadigrala Vrbas

Dve utakmice 11. kola ARKUS lige za rukometašice odigrane su večeras, dok će preostale četiri biti odigrane naknadno, zbog učešća srpskih klubova u EHF Evrokupu i velikog broja igračica koje nastupaju za kadetsku reprezentaciju na predstojećim kvalifikacijama za plasman u A diviziju i Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Rukometašice Vojvodine su na ,,Slanoj bari“ savladale ekipu Crvene zvezde rezultatom 34:24, posle vođstva 16:9 na poluvremenu. Za igračicu utakmice proglašena je Mila Čaušević, levo krilo domaćeg tima i četvorostruki strelac, dok je najefikasnija među Novosađankama bila Tamara Žarković sa devet pogodaka. U gostujućem sastavu izdvojila se Jelena Kostrešević sa pet postignutih golova.

Posle minimalne prednosti na poluvremenu (16:15), Jagodina je nakon 60 minuta igre u hali ,,Jasa“ pobedila ekipu Vrbasa sa 29:23. MVP priznanje pripalo je Teodori Majkić, koja je, kao i Jelena Gojković, pet puta zatresla mrežu gostujućeg tima. U dresu Vrbasa najefikasnija je bila Bruna Ribeiro Dias sa sedam pogodaka.