Vesti

Srpski klubovi bez pobede u EHF takmičenjima

Vikend nam je doneo čak tri utakmice gde su srpski klubovi odmerili snage sa klubovima u EHF takmičenjima.
Juče, u prvoj utakmici 2. kola EHF kupa Vojvodina je ugostila španskog Ademar Leona. Pred oko 1000 navijača ekipa Borisa Rojevića nije uspela da parira ekipi Ademara. Rezultat na poluvremenu bio je 7:14, dok je na kraju rezultat na semaforu bio 20:28. Vojvodinu sledeće nedelje, 12.10.2019., očekuje revanš i borba za prolazak dalje.

Ekipa Dinama, u okviru Čelendž kupa, igrala je kao gost protiv ekipe švajcarskog Berna. Dinamo je tokom prvog poluvremena pružio jako dobru igru i na poluvreme otišao sa dva gola zaostatka 15:13. Tokom drugog poluvremena ekipa Dinama je izjednačila golom Bunjevčevića i u 46. minutu rezultat bio je 20:20. Ekipa Berna uzvraća serijom od 3:0 i utakmica se igra gol za golom. Bern je slavio rezultatom 28:24. U nedelju, 13.10.2019. , Pančevci igraju revanš meč gde će pokušati da sustignu četri gola zaostatka i naprave preokret i prolazak u narednu rundu takmičenja.

Metaloplastika je bila domaćin slovenačkoj ekipi Gorenje Velenje, gde je u Šapcu odigrana prva utakmica 2. kola EHF Kupa. Slovenci su dobro otvorili meč i poveli 0:3. Na terenu se videla borba na obe strane, ali je na odmor ekipa Metaloplastike otišla sa zaostatkom od 5 golova (11:16). Tokom drugog poluvremena gosti su nastavili u istom ritmu i utakmicu priveli kraju rezultatom 24:32. Revanš meč Metaloplastika igra kao gost u nedelju, 13.10.2019.