Vesti

4. kolo plej-ofa (M): Vojvodina do pobede u triler završnici, Partizan se radovao u Šapcu

U okviru četvrtog kola plej-ofa ARKUS lige za rukometaše, Partizan je u Šapcu nadigrao Metaloplastiku rezultatom 29:25, posle vođstva 15:13 na poluvremenu. Beogradski crno-beli bili su šuterski raspoloženiji od rivala, a na golu su imali fenomenalnog Andreja Trnavca, koji je za učinak od 17 odbrana nagrađen priznanjem za igrača utakmice. Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Stefan Petrić, devetostruki strelac, dok su se u domaćoj ekipi izdvojili Marko Srdanović i Aziz Aidi Mohamed sa po šest pogodaka.

Vojvodina je posle večerašnjeg trijumfa u Kragujevcu ostala jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku plej-ofa. U izuzetno tvrdoj i neizvesnoj utakmici presudio je poslednji minut, u kom je domaćin Radnički promašio penal za vođstvo, a na drugoj strani ubrzo je usledila kazna u vidu gola Branka Tomića, za konačnih 21:20 (9:9) u korist Novosađana. Srđanu Miliću, koji je tri puta zatresao mrežu domaćina, pripalo je MVP priznanje, dok je najefikasniji u ekipi Vojvodine bio Aleksa Kljajić sa pet pogodaka. Po pet puta u listu strelaca upisali su se i Miloš Prodanović i Miloš Barudžić.

TABELA: Vojvodina 8, Partizan 6, Radnički 5, Dinamo 4, Dubočica 54  4, Metaloplastika 1, Šamot 65 1, Rudar 1.