Bekament BB i Železničar na korak do finala plej-ofa

Posle odigranih prvih utakmica polufinala plej-ofa ARKUS lige u konkurenciji rukometašica, na korak do plasmana u finale su ekipe Bekamenta i Železničara. Bekament BB je u SRC ,,Šumadija" nadigrao ekipu Medicinara rezultatom 31:22 i opravdao ulogu favorita u ovom polufinalnom duelu. Aranđelovčanke su držale fokus na pobedi od prvog minuta i već na poluvremenu imale zadovoljavajuću prednost – 13:8. Uz odličnu rolu Sare Garović, koja je sa devet pogodaka proglašena za najkorisniju igračicu, Bekament je u nastavku mogao da igra mirne glave, što je rezultiralo ubedljivim trijumfom. Garović je ujedno bila najefikasnija na meču, dok se u dresu Medicinara izdvojila Aleksandra Vasić sa sedam golova.

Uz mnogo veću neizvesnost odigran je drugi polufinalni duel, u kom je ekipa Železničara slavila na gostovanju Jagodini. Gošće su samouvereno ušle u meč i tokom celog prvog poluvremena bile u prednosti. U finišu prve deonice domaći tim je uspeo da se približi na gol zaostatka, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 14:15 u korist Železničara. Znatno manji broj golova viđen je u nastavku. Jagodina je u 41. minutu povela 18:17, ali je klub iz Inđije napravio seriju 6:0 koja je, ispostaviće se, bila ključna za trijumf. Gošće su na kraju slavile rezultatom 25:21, a MVP priznanje otišlo je u ruke Jovane Vasiljković, čuvara mreže Železničara. Ona je meč završila sa osam odbrana, dok se po broju postignutih pogodaka istakla Dunja Tabak, osmostruki strelac. Sedam golova je na konto gostujuće ekipe dodala Dušana Kovačić, a u poraženom sastavu po četiri pogotka postigle su Aneta Adžić, Teodora Majkić i Anđela Nišavić.